Mai növényünk a Campanula (Harangvirág)
Ahogy a neve is mutatja, kék, kékeslila, esetleg fehér vagy rózsaszín virágai harang alakúak, sűrűn nőnek, beborítva a kis bokrokat. Nem fagytűrő növény, szabadba ültetve egynyáriként neveljük, edénybe ültetve évelő. Télen hűvös, világos helyen teleltessük, tavasszal metsszük vissza, és ültessük át tápanyagban dús földbe, majd a fagyok elmúltával tegyük ki a kertbe, erkélyre világos, de az egész napos tűző forróságtól mentes helyre. Földjét egyenletes nedvesen kell tartani, vékony levelei, virágai könnyen lankadnak, de a túlöntözést mindenképpen kerülni kell. Növekedési, virágzási időszakban kéthetente gondoskodjunk a tápanyag pótlásáról.
Növésük szerint beszélhetünk magas növésű és alacsony növésű fajtákról.
A magas növésűek (fehér harangvirág, csupros harangvirág, baracklevelű, széles levelű) nyár elején virágoznak, akár 50-60 cm magasra is megnőnek, virágaik nagyok, vágott virágnak is használhatóak, ágyások, dézsák növényei.
Az alacsony növésűek ( dalmát, kárpáti, kúszó harangvirág) inkább a nyár második felében, őszig hozzák apróbb virágaikat, 20 cm-es bokraik inkább balkonládába, kisebb cserepekbe valók. Kapható egyszerű és telt virágú változatuk is.
Nosztalgia kedvelő anyukák, nagymamák biztosan nagyon örülnek neki, ha ilyen kis szív alakú moly űzőket készítünk nekik, pláne, ha levendula illatot árasztanak.
Így készítsd el:
1. Maradék vásznak, filcek is alkalmasak, vágj ki belőlük szíveket.
2. Párosítsd össze őket, és varrd körbe, de a tetején hagyj egy kis rést a töméshez és az akasztóhoz, fordítsd ki. A filcet pelenka vagy férc öltéssel is varrhatod, ezt nem kell kifordítanod. Kombináld a színeket, formákat nyugodtan, de vásznat vászonnal, filcet filccel párosíts.
3. Tömd ki vatelinnel nem túl keményre, ha van szárított levendulád, azt is tegyél a vatelin közé, ha nincs 100 %-os illóolajjal cseppentsd be.
4. Illessz vékony szalagból akasztót a lyukba, majd varrd be. Használhatsz fonalat is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése