2013. november 26., kedd

Kocka gyertyák és angyal

Mohás adventi koszorú


A mohapárnákkal beborított koszorúra rusztikus kocka gyertyák és elegáns dekoráció került. A gyertyák aszimmetrikus elhelyezkedését fenyőgallyakkal ellensúlyoztuk. A moha alapot nem érdemes túl sok dekorációval eltakarni, visszafogott aranyszínű díszek, rácsos szalag, és egy egyszerű fehér angyal került rá.




2013. november 20., szerda

Gyönyörű kerti ösvény

 

Kerti út kavicsokból




A fagyok beálltáig még van idő a kerttel bíbelődni. Ez a kavicsösvény igazi bíbelődős munka, de ha elkészül, gyönyörű kerti dekoráció is válik belőle a praktikussága mellett.
Sok egyforma méretű lapos kavics és beton kell hozzá. Elkészítéséről bővebben olvashattok itt.


2013. november 19., kedd

Kopogtatók advent idejére


Ma két télies, de nem kimondottan karácsonyi ajtódíszt mutatunk. Adventi időszakban, és karácsony után tavaszig kint lehet, de ha tetszik, karácsonyi dekorációnak is megállja a helyét. Ezek a kopogtatók ugyan készen kaphatóak nálunk, de hasonlót készíthetsz te is, hiszen nincs másra szükséged, mint moha, vagy vessző koszorúra, egy helyes kis kerámia manócskára, szalagra és termésekre, ezeket pedig könnyen beszerezheted nálunk.






2013. november 14., csütörtök

Szögletes adventi koszorú


Újabb fenyő nélküli adventi koszorút készíthetsz el könnyen a mai útmutatónk alapján. Kicsit rendhagyó, egyedi formájú dekoráció, biztosan rácsodálkoznak a vendégeid.




 

Hozzávalók:


  • Négyszögletes koszorúalap, vagy egy vastagabb képkeret, amit fakéreggel, mohával, vagy szalaggal vonsz be.
  • Négy tea mécses
  • Szalag
  • Gipsz, vagy fa karácsonyi figurák, esetleg termések
  • Ragasztópisztoly


Könnyen elkészíthető:

 

  •  A teamécseseket vond be keskeny szalaggal, a végeket rögzítsd egy pötty ragasztóval. Ragaszd rá az alapra őket sorban. A gyertya ekkor picit megolvad a hőtől, de ha kihűlt, újra megszilárdul.
  • Készíts egy masnit, fogd össze cérnával, és ragaszd fel a mécsesek mellé,  a közepébe ragassz egy bogyót.
  • Néhány bogyót ragassz a mécsesek köré is elszórtan, törekedj az aszimmetriára.
  • Tegyél néhány angyalkát, vagy más figurát még a mécsesektől kissé távolabb.
  • Akkor lesz szép, ha nem viszed túlzásba a dekorációt, mert az alap különlegességén van a hangsúly.


2013. november 13., szerda

Narancsos adventi koszorú


Még 17 nap és itt az advent!
Ha te is előbb akarod elkészíteni a koszorúdat, és szeretnéd, ha mégis szép maradna karácsonyig,  akkor olyat készíts, amiben nincs élő növény. Most mutatunk egyet, amit könnyen elkészíthetsz magad is, és biztosan ugyanilyen lesz hetek múlva is.

Adventi koszorú fenyő nélkül

 

A natúr dolgok kedvelőinek tetszhet inkább ez az adventi koszorú, hiszen a klasszikus piros-zöld-arany variáció helyett most a narancs-zöld-fehér színkombináció jelenik meg kicsit rendhagyó formában. Semmi arany és ezüst, semmi csillogás, mégis elegáns és alkalomhoz illő.




Kellékek:


  • Szalma koszorú alap vesszővel bevonva
  • Fehér, vagy krémszínű gömb gyertya
  • Narancs kockás és zöld áttetsző szalag - 1-1 méter
  • Szárított narancskarikák
  • Zöld golyók (festett hungarocell vagy fa, esetleg gyöngy)
  • Gipsz virágok (vagy száraz termések)
  • Mézeskalács csillag alakú dísz (vagy igazi mézeskalács)
  • Drót, vagy ragasztó (A forró ragasztóval vigyázni kell, mert az ilyen koszorúkat sokszor damillal kötik körbe, és megolvadhat, szétbomolhat.)

Könnyen elkészítheted:

 

  • A koszorú alapra rögzíteni kell a gyertyákat, ehhez használhatsz gyertyatüskét, vagy vastag drótot, amit felmelegítesz, és beleszúrod a gyertyába. (A képen dróttal van rögzítve)
  • A szalagokat szabálytalanul a gyertyák közé húzod, és drótból hajlított u-szegekkel néhány helyen rögzíted. Vigyázz, hogy a szalagok nehogy meggyulladjanak!
  • Az egyik végéhez a mézeskalács formát, a másik feléhez gipsz díszeket ragaszthatsz, vagy tűzhetsz.Ha nagy a koszorú, a másik felére is tehetsz gipsz dekorációkat
  • Az üresen maradt részre szárított narancskarikákat rakj sorba kis átfedéssel, és mindegyiknek a közepébe tegyél egy golyót. Ezek a kis bogyók általában úgyis dróton vannak, jól oda lehet velük fogni a narancsot is.
  • Akkor lesz igazán szép, ha nem teljesen szimmetrikus, és a dekorációkat kis csoportokba rendezve helyezed el.



2013. november 11., hétfő

Mitől lesz szép a mikulásvirág?


A mikulásvirág Közép Amerikából származó trópusi növény, nálunk csak szobanövényként nevelhető. Minden év novemberétől kapható nálunk, a Mindenszenteki szezon végeztével. Leggyakrabban piros, de egyre inkább divatba jön a fehér, vagy a rózsaszín változat is. Sokan panaszkodnak, hogy gyorsan lehullik, és tönkremegy. Lássuk, mi ennek az oka!



 

Tippek, hogyan gondozd a mikulásvirágodat


  1. Ilyenkor már nagyon hideg a kinti levegő, gyakran fagyhat is, a mikulásvirág pedig érzékeny a hidegre. Ha megfázik, azonnal elkezdi lehullatni a leveleit. Amikor megvásárolod, azonnal vidd meleg helyre, (legjobb, ha fűtött autóval) és alaposan becsomagolva szállítsd.
  2. A mikulásvirágnak, mint minden növénynek, sok fényre van szüksége a virágzáshoz.Tedd fényes helyre, de ne direkt napsütésre. Egy nagy ablak közelébe, vagy ha nem süt oda a nap, az ablakpárkányra is állíthatod.
  3. Hűvös helyet igényel! A nagyon meleg, száraz levegőjű, fűtött lakásban a mikulásvirág csak idény szerűen tartható. Ha tudsz neki egy 15-20 fok körüli, világos helyet biztosítani, akkor szép marad sokáig.
  4. A földjét mindig nedvesen kell tartani, de ne legyen túl vizes sem! Két-három naponta egy korty vizet adj neki, de tényleg csak egy kortyot, mert könnyen kirothad. A tartós szárazságot sem bírja sokáig. Két hetente egy kis tápot is adhatsz neki.


Jövőre is megtartanád?

 

Tél végéig szép színes marad, utána elkezdi lehullatni a leveleit, ez természetes, mert pihenni készül. Ha eddig jól érezte magát nálad, megpróbálhatod megtartani. Nem könnyű, még ha be is pirosodik, számíts rá, hogy nem lesz ugyanolyan szép, mint amikor megvásároltad.

 

 

Tippek a további gondozáshoz


  1. Miután lehullott, vágd vissza körülbelül egyharmadáig, majd hagyd pihenni. Ekkor mérsékeld az öntözést minimálisra, a tápozást teljesen hagyd el.
  2. Áprilisban ültesd át friss, homokos földbe (kaktuszföld tökéletesen jó), és tedd ki a kertbe, erkélyre valami árnyékos helyre, mikor már nincsenek éjszaka sem fagyok.
  3. Kezdd újra tápozni kéthetente, és gyakran öntözd, nyári kánikulában naponta.
  4. Mikor elkezd hajtani, csípd le időnként a hajtáscsúcsokat, hogy kompakt legyen a formája. Szeptemberre szépen megnő és kizöldül.
  5. Ősszel vidd be, ne túl meleg helyre, és kezdődhet a babramunka. Naponta 11-12 óra teljes sötétségre van szüksége ahhoz, hogy beszínesedjen. Szóval amíg több a fény, takargatni kell. Legegyszerűbb egy nagy dobozt rátenni. 
  6. Ha minden megfelelő volt neki, novemberre újra beszínesednek a fellevelek, és megjelennek az apró sárga virágok.